• خانه
 • مقالات
 • هزینه وکیل برای طلاق توافقی

هزینه وکیل برای طلاق توافقی

 • 363
 • 2022-03-02 11:31:13

هزینه وکیل برای طلاق توافقی

 در این مقاله توضیحات کامل در مورد هزینه وکیل برای طلاق توافقی با شما به اشتراک می‌گذاریم. طلاق توافقی یک نوع طلاق می‌باشد که خانم و آقا بدان رضایت کامل دارند. بدون وکیل مراحل اجرای طلاق یک پروسه زمان‌بر خواهد بود. وکیل و موکل در مراحل حقوقی باید در کنار هم باشند. درصورتیکه وکیل برای طلاق داشته باشید نیاز نیست شما در این جلسات اجباری( مشاوره، غربالگری بهزیستی ) حضورداشته باشید. متخصصین حقوقی ما در موسسه داوری تحکیم و غیاث راهنمایی کامل و جامع را در اختیار شما می‌گذارند.

 

مفهوم طلاق توافقی

به طلاقی گفته می‌شود که دو طرف باید بر سر موضوعاتی مثل نفقه، مهریه، استرداد جهیزیه و حضانت فرزند به توافق رسیده باشند. موضوعی که باید موردتوجه قرار گیرد هر دو نفر (زوجین) در مسئله طلاق توافقی رضایت داشته باشند. زوجین هر تصمیمی برای موضوعات ذکرشده بگیرند قاضی آن پرونده بدان احترام قائل است. این موضوعات باید برای وکیل و موکل بصورت توافق‌نامه مکتوب در دفتر وکیل به امضا برسد. 

 

مشاهده مقاله طلاق توافقی

 

 

مدارک برای طلاق توافقی

برای طلاق توافقی باید مدارکی به وکیل ارائه شود که این مدارک شامل موارد زیر است:

 

 1. تصویر کارت ملی (آقا، خانم)
 2. شناسنامه زوجین
 3. وکالت در طلاق
 4. سند ازدواج

 

دادنامه چیست؟

دادنامه صادره باید بر اساس توافقاتی که از قبل‌ به آن اشاره کردیم باشد. در طلاق توافقی زوجین می‌توانید به یک توافق برسند که نفقه و مهریه را کامل ببخشید یا بخشی یا همی آن را دریافت کنند.

 

 

هزینه وکیل برای طلاق توافقی

در میزان هزینه وکیل برای طلاق توافقی می‌توان به دو مورد هزینه ثابت و حق‌الوکاله اشاره کرد. هزینه ثابت به مراحل اداری آن پرونده مربوط می‌شود. حق‌الوکاله به مدت‌زمان انجام کار بستگی دارد و سابقه کار وکلا با یکدیگر متفاوت است. برای نمونه وکیل، کاری را یک ماه انجام می‌دهد ولی وکیل دیگری می‌تواند همین کار را ظرف چهار ماه انجام دهد. نتیجه می‌گیریم هزینه پرداخت متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید با مشاوران حقوقی ما در بهتربن موسسه داوری در شیراز درمورد هزینه تماس حاصل فرمایید.

 

هزینه وکیل برای حق طلاق

همان‌طور که آگاه هستید حق طلاق با مرد می‌باشد، زوج این حق را می‌تواند بصورت وکالت‌نامه به زوجه خود دهد.  در این صورت زن باید به وکیل پایه‌یک دادگستری وکالت دهد تا به‌جای زوج در مراحل قانونی و اداری طلاق حضورداشته باشد. این مراحل حقوقی باعث می‌شود که کارهای اداری شما در مدت‌زمان کوتاه‌تری انجام شود. هزینه وکیل برای یک‌طرف و یا دو طرف متفاوت می‌باشد.

 

شروط وکیل و موکل در طلاق

شروط وکیل و موکل برای طلاق، حق طلاق و وکالت، لازم و ضروری است. این شروط شامل موارد ذیل است:

 

 1. حق اسقاط در فرجام‌خواهی و یا تجدیدنظرخواهی داشته باشد تا بتواند سریع‌تر بعد از صدور دادخواست برای طلاق خود اقدام کند.
 2. حق وکالت به غیر را داشته باشد و خانم بتواند به‌جای زوج به وکیل وکالت بدهد.
 3. بلاعزل باشد. بدین معنی که دارای یک تاریخ مشخص‌شده نباشد و زوجه (خانم) در هر زمان ممکن برای طلاق اقدام لازم را انجام دهد.
   

اگر یکی از این شروط را نداشته باشید هزینه وکیل در طلاق توافقی تغییر پیدا می‌کند.

 

هزینه وکیل و موکل برای حق طلاق

هزینه حق‌الوکاله بستگی به این دارد که زوجه از طرف همسرش به وکیل پایه‌یک دادگستری وکالت می‌دهد. اگر از طرف همسرش به دو وکیل وکالت بدهد تفاوت دارد. در قسمت اول زوجه به‌جای همسرش به وکیل وکالت می‌دهد باید یک هزینه ثابت پرداخت کند، هزینه حق‌الوکاله برای وکیل باید پرداخت شود. حالت دوم طلاق همراه با حق طلاق یک هزینه ثابت دارد و هزینه حق وکالت برای دو وکیل پرداخت شود. ما این امکان را به شما می‌دهیم با بهترین موسسه داوری در شیراز با ما در ارتباط باشید و از راهنمای تخصصی ما استفاده کنید.

 

هزینه کارهای اداری پرونده

 هزینه وکیل طلاق، مربوط به هزینه ثابت پرونده و حق‌الوکاله وکیل است. با توجه به نوع و تعداد هر دادخواستی که برای پروندها ثبت می‌شود هزینه‌ها تفاوت دارد. برای اینکه شما راحت‌تر به هزینهای که در امور اداری صرف می‌شود اطلاع کافی در دسترس خود داشته باشید. می‌توانید با بهترین موسسه داوری در شیراز با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

هزینه های ثابت پرونده اداری

 

 1. هزینه ثبت دادخواست برای هریک از زوجین
 2. هزینه داوری برای هر پرونده
 3. هزینه مشاوره (پرونده)
 4. هزینه تمبر (پرونده)
 5. هزینه مالیات برای وکیل

 

حضانت فرزند

برای حضانت فرزند زوجین می‌توانند بر اساس سن، حضانت قانونی را به‌طوری باهم به‌پیش ببرند که به توافق برسند. برای حضانت مصلحت فرزند یک امر فوق‌العاده مهم هست که باید مدنظر مرد و زن قرار گیرد. این مسئله قابل قبول نیست که در طول هفته دو تا سه روز فرزند پیش پدر باشد و مابقی هفته پیش مادر باشد. فرزند باید 5 تا 6 روز پیش کسی باشد که حضانت فرزند را دارد. برای ملاقات، فرزند می‌تواند یک یا دو روز با والد دیگر باشد. موضوع استرداد جهیزیه تصمیمی است که خود زوجین می‌گیرند و قابل‌احترام می‌باشد. در این مورد در مقاله حضانت فرزند  توضیحات کاملی را مطرح کرده ایم.

 

کلام آخر

هزینه یک وکیل برای طلاق توافقی و یا هزینه حق طلاق، بخشی ثابت از هزینه‌های وکیل و موکل می‌باشد. بخش ثابت دیگر مربوط به هزینه های پرداختی برای امور اداری پرونده است. حق وکیل بستگی به نوع دادخواست های ثبتی پرونده و تجربه کاری وکیل، مدت‌زمان انجام کار متفاوت می‌باشد. می‌توانید با بهترین موسسه داوری در شیراز درزمینه حقوقی تماس حاصل فرمایید.

phone 09170536465